Zadzwoń     509 981 992

Odnawianie elewacji

Każdy z nas marzy o tym, aby jego dom był piękny, funkcjonalny, oryginalny i idealnie wkomponował się w otoczenie. Jeśli chcemy, aby przyciągał uwagę, warto zdecydować się na odnawianie elewacji.

Elewacja budynku jest narażony na nieustające oddziaływanie czynników atmosferycznych, zmianę temperatury, nasłonecznienie, opady deszczu i śniegu, wilgotność a także zanieczyszczenia powietrza, kurz, pył oraz mikroorganizmy. W efekcie elewacje ulegają zabrudzeniu, pojawiają się korozje, pęknięcia, na ścianach osadzają się pleśń, grzyby i glony, czego skutkiem są uszkodzenia budynku.
W zależności od rodzaju tynku odnowienie elewacji należy wykonać w czasie od kilku do kilkunastu lat.

Gdy już zdecydujemy się na remont domu, warto zadanie to powierzyć specjalistom, którzy w profesjonalny sposób ocenią jakość podłoża i doradzą zakres prac jakie należy wykonać aby przywrócić budynek do idealnego stanu.
Aby odnawianie elewacji było skuteczne, należy zachować kilka ważnych zasad i kolejność wykonywanych prac:

1.Pierwszym i bardzo ważnym krokiem do odnowienia elewacji jest sprawdzenie stanu technicznego podłoża, które powinno być mocne i zwarte oraz rodzaju tynku jaki został zastosowany.
Szczególną uwagę należy zwrócić na wady takie jak m.in.: zabrudzenia, głębokie rysy, szczeliny, pęknięcia, nalot, osypywanie się, pylenie, odspojenia tynku – odparzenia.
Przed przystąpieniem do renowacji tynku należy bezwzględnie usunąć wszelkie wady i uszkodzenia.

2. Drugim krokiem jest oczyszczenie ścian z zanieczyszczeń: kurzu, pleśni oraz mchów oraz dokładne ich umycie wodą pod ciśnieniem.
W przypadku wilgoci należy bezwzględnie zlikwidować przyczynę jej pojawienia się oraz osuszyć ściany. Zielony nalot należy usunąć przy użyciu biocydów – preparatów zwalczających grzyby pleśniowe.

3. Aby elewacja wyglądała jak nowa, ściany należy zagruntować preparatem gruntującym, który wzmocni podłoże a także wyrówna jego chłonność i zabezpieczy przed wnikaniem wody.

4. Ostatni krok to malowanie elewacji. Czynność tą można wykonać po całkowitym wyschnięciu gruntu tj. ok. 24-48 h. Farbę elewacyjną należy dobrać odpowiednio do podłoża, jest to bardzo istotne, ponieważ tylko odpowiedni rodzaj farby wpłynie na trwałość i zabezpieczy elewację na kolejne lata.

 

Fasada domu powinna również komponować się z otoczeniem, dlatego też nie bez znaczenia jest kolor farby.
Malowanie elewacji najlepiej przeprowadzać w dzień bezdeszczowy, przy temperaturze 20-25 st. C.
Odnowienie fasady to czynność, która wymaga niezwykłej staranności, dlatego najkorzystniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, które zapewni kompleksową obsługę, począwszy od przygotowania ścian, naprawy uszkodzeń, mycia, gruntowania aż do ich pomalowanie.

Nasza wyspecjalizowana kadra fachowców specjalizuje się we wszystkich pracach elewacyjnych. Zapewniamy kompleksową, szybką realizację oraz najwyższą jakość wykończenia Twojego domu.

Zapraszam do kontaktu.

MAREK SZMIGIEL

Potrzebujesz solidnej ekipy tynkarskiej ?

Do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu.

509 981 992

Obszar wykonywania usług

Warszawa, Radom, Płock, Siedlce, Pruszków, Legionowo, Ostrołęka, Otwock, Ciechanów, Żyrardów, Mińsk Mazowiecki, Wołomin, Sochaczew, Mława, Grodzisk Mazowiecki, Nowy Dwór Mazowiecki, Wyszków, Ostrów Mazowiecka, Pułtusk, Białobrzegi, Garwolin, Gostyń, Kozienice, Lipsko, Łosice, Płońsk, Przasnysz, Przysucha, Sierpc, Sokołów Podlaski, Szydłowiec, Ożarów Mazowiecki, Węgrów, Zwoleń.

Kontakt

Leśna 28
Wólka Radzymińska
05-126 Nieporęt

docieplenia.biuro@gmail.com